Tiileri

Tiileri ahi on hea soojusallikas. Tiileri ahju võib kasutada nii põhikütteallikana kui ka teiste küttesüsteemide kõrval. Kõrged küttetemperatuurid (ahju välispind liiga kuum) tekitavad ebamugavat temperatuurikõikumist ja osa soojusenergiast läheb kaotsi, kui ruumi temperatuur tõuseb liiga kiiresti. Võrreldes teiste akumulatsioonmaterjalidega on telliskivi põhiomadus just väiksem soojajuhtivus, kuid soojusakumulatsioon ahju massi arvestades on sama kui näiteks voolukivil. Seetõttu ongi suhteliselt madala ahju pinnatemperatuuriga saavutatud pikk soojussalvestusaeg. Ahju madal pinnatemperatuur tagab ruumis ühtlase temperatuuri ning ei tekita ruumide ülekütmist. Energia kokkuhoiu saavutamiseks on oluline, et ahju temperatuur ei tõuse järsku ning on stabiilne, sest siis reguleerib põhikütte termostaat vastavalt ruumi temperatuurile teisi kütteallikaid ning ei toimu kahe kütteallika üheaegset kütmist täisvõimsusel.
Näiteks on 125 m² ruumi keskmine kütmisvajadus 3 kw (ahjuga kütmise korral), sellisel juhul piisab 1,5 – 2 kW, et tagada ruumis mugav soojus .
Kui aga soovitakse suurt ja kiiremat küttevõimsust, näiteks külma suvila ülessoojendamiseks, on soovitav soojustsalvestava ahju kõrvale muretseda kiiresti soojust andev kütteallikas.
Tiileri küttekollete gruppi kuuluvad pliidid on võimsad ning kiiresti soojusteritavad kütteallikad, sest malmist pliidiplaat loovutab soojust kiiremini kui kivi. Kui soovitakse, et suvilas oleks mõnusalt soe ka veel hommikul, peaks lisaks pliidile siiski olema ka soojustsalvestav kiviahi.

Kvaliteetsed Soome soojustsalvestavad ahjud -10%!!