Ahi Tiileri Jussi

Võta ühendust!
Vastame samal tööpäeval
Kogemus aastast 1997
Parimad hinnad Eestis!

Nurk 910×910 mm
Sügavus 960 mm
Kõrgus 1900 mm
Kaal 2100 kg
Köetav pind kuni 100 m2

Tagantühendusega ahju hind al. 2930€

Pealtühendusega ahju hind al. 3160€

Tiileri ahi on hea soojusallikas. Tiileri ahju võib kasutada nii põhikütteallikana kui ka teiste küttesüsteemide kõrval. Kõrged küttetemperatuurid (ahju välispind liiga kuum) tekitavad ebamugavat temperatuurikõikumist ja osa soojusenergiast läheb kaotsi, kui ruumi temperatuur tõuseb liiga kiiresti. Võrreldes teiste akumulatsioonmaterjalidega on telliskivi põhiomadus just väiksem soojajuhtivus, kuid soojusakumulatsioon ahju massi arvestades on sama kui näiteks voolukivil. Seetõttu ongi suhteliselt madala ahju pinnatemperatuuriga saavutatud pikk soojussalvestusaeg. Ahju madal pinnatemperatuur tagab ruumis ühtlase temperatuuri ning ei tekita ruumide ülekütmist. Energia kokkuhoiu saavutamiseks on oluline, et ahju temperatuur ei tõuse järsku ning on stabiilne, sest siis reguleerib põhikütte termostaat vastavalt ruumi temperatuurile teisi kütteallikaid ning ei toimu kahe kütteallika üheaegset kütmist täisvõimsusel.
Näiteks on 125 m² ruumi keskmine kütmisvajadus 3 kw (ahjuga kütmise korral), sellisel juhul piisab 1,5 – 2 kW, et tagada ruumis mugav soojus .
Kui aga soovitakse suurt ja kiiremat küttevõimsust, näiteks külma suvila ülessoojendamiseks, on soovitav soojustsalvestava ahju kõrvale muretseda kiiresti soojust andev kütteallikas.
Tiileri küttekollete gruppi kuuluvad pliidid on võimsad ning kiiresti soojusteritavad kütteallikad, sest malmist pliidiplaat loovutab soojust kiiremini kui kivi. Kui soovitakse, et suvilas oleks mõnusalt soe ka veel hommikul, peaks lisaks pliidile siiski olema ka soojustsalvestav kiviahi.

TIILERI KAMINAHJU EHITUS

Tiileri kaminahjud on konstrueeritud mitmekihilise tellisahju põhimõttel. Ahi koosneb kolmest osast: tulekolde keskmine ehk koldeosa on valmistatud tulekindlast tellisest, seda ümbritseb omakorda hästi soojustsalvestav kest, mida omakorda ümbritseb 10 mm villaga eraldatud väliskoorik ehk ahju välispind. Spetsiaalne vill hoiab väliskooriku ning siseosa eraldatuna, et soojuspaisumisest tulenevad liikumised ei rikuks ehituskonstruktsioone. Samuti aitab vill hoida ahju välispinna temperatuuri meeldivalt soojana.
Tiileri ahjud ühendatakse korstnasse altosast, kuid on võimalik tellida ka pealtühendusega mudeleid, mida on võimalik ühendada moodulkorstnaga.
Tiileri kaminahi meenutab traditsioonilist käsitööd, sest lõpliku viimistluse annab teie ahjule müürsepp.

MITMEKÜLGNE VÄLISILME

Tiileri kaminahjule võib anda väga erisuguseid välisilmeid. Välisfassaadi võib valida traditsioonilisest punasest tellisest kuni helekollase või valge kivini. Heledamates toonides välisviimistlus sobib kergesti muu sisustusega, kuid tumedamad pinnad on kergemini hooldatavad. Samuti annavad teie ahjule isikupära erisugused kaunistused, mille vahel on võimalik valida.
Tiileri ahjusid on võimalik katta näiteks antiikkrohvi või kahheliga. Seesugust pinnaviimistlust ei pea ilmtingimata tegema kohe, seda võib teha näiteks aastate pärast, juhul kui soovitakse anda uut ilmet oma kodule.

 

Tuntud kaminate müüja Eesti turul. Tõenäoliselt on ka sinu naabril meie kamin!

Praktilised, kvaliteetsed ja hea disainiga.

Meie tootevalikus on üle 200 erineva kaminatüübi, millest kõigil on üks kindel joon - nad kestavad aastakümneid ja omavad parimaid omadusi mida üks kamin vajab (puhas klaas, keraaamilised sisud, põlemise täielik kontrollimine juhtnuppudest, sõltumatu põlemisõhu suunamine), ning osasi neist tunnustatud RedDot auhinnaga.

20 aasta jooksul oleme müünud üle 3000 kamina

Nende aastate jooksul oleme väljavalinud Euroopa tipptootjad kelle kvaliteet ja hind loeb. Seda näitavad ka meie müüginumbrid kaminate müügis. Meie tootevalikust leiad kindlasti omale sobivaima kamina

Kiire tarne ja soodne paigaldus

Tunnustatud tootjad ei tooda kaminaid lattu vaid neid tehakse eritellimusel, kuid seda suhteliselt kiiresti kahe kuni nelja nädalaga on võimalik tarnida tellimus kiirelt üle Eesti. Lisaks sellele pakume soodsate hindadega nõuetekohaseid paigaldustöid.

Spetsialistid, kes oskavad soovitada

Tunneme oma tooteid hästi ning kui annate meile vajaliku info, siis aitame teil valida oma koju ideaalseima kamina!

Oleme alati valmis teid aitama ja andma nõu! Helista või kirjuta julgelt!

Tel: +372 56663106
E-post: 12kaminat@12kaminat.ee